ВГО «Ідея Нації» у Львові вшанувала Героїв Крут

На вершині Замкової гори в знак подвигу молодих українських юнаків було викладено з лампадок надпис – «КРУТИ». Після чого о 20:00 розпочалось Віче із зачитування «Молитви українського націоналіста».

Пізніше перед присутніми виступив голова ВГО «Ідея Нації» Остап Стахів: «Брати по крові, сьогодні у цей пронизливий вітер і сильний мороз, ми усі з вами зрозуміли як було важко молодим хлопцям стояти в окопах та боротися з ворогом за Волю України. Але ми також маємо пам’ятати, що керівництво УНР відмовилось від армії чисельністю у 450 тис. вояків, заявивши, що ми не будемо воювати проти північних «соціалістичних братів». І поплатились за це кров’ю славних синів землі української. Тому нам потрібно усвідомити просту істину, що побудова могутньої та сильної держави як військово, так і економічно лежить на наших плечах. І в цей час, стоячи на найвищій вершині міста Лева, яке захищали славні князі, козаки, Січові Стрільці та бійці УПА – ми з Вами стаємо на сторожі Української Держави!»

На закінчення усі присутні хвилиною мовчання пом’янули 300 молодих ліцеїстів, завдяки кому ми живемо в самостійній Україні.

Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань.

Слава Україні! Героям Слава!

Прес-служба ВГО «Ідея Нації»

АНОНС: У Львові ВГО «Ідея Нації» вшанує Героїв Крут

Місце проведення: Високий Замок. На вершині Львова в знак подвигу молодих українських юнаків буде викладено з лампадок надпис – «КРУТИ».

На акції будуть присутні: голова ВГО «Ідея Нації» Остап Стахів, голова Комітету збереження та розвитку парку «Знесіння» Ірина Крупа.

Мета: Вшанування воїнів, які 29 січня 1918 року під Крутами полягли за Волю України.

Організатор: ВГО «Ідея Нації».

Тел.: 067-661-76-17, e-mail: vgoin@meta.ua,http://ostakhiv.blogspot.com/

Прес-служба ВГО «Ідея Нації»

ВГО «Ідея Нації» Акт Злуки відзначила на Софіївській площі

Тому розгорнувши свої знамена, ми почали рухатися в сторону пам’ятнику Б. Хмельницького, де нас мали чекати побратими, які прибували із різних куточків України, а саме: Львівської, Чернігівської, Тернопільської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Хмельницької і навіть представники з Кубані.

Йдучи прямо до місця проголошення Соборності Української Держави, нас несподівано зупиняють якісь молодики, що взяли півкільцем місце перед сценою. Звичайно ми спочатку подумали, що це якесь непорозуміння, але як виявилось, перед самою сценою можна проходити тільки тим – у кого є прапори з надписом «Батьківщина», отакої! Так виявляється проводиться урочистий захід тільки для певної політичної сили, котра в цей день зайняла площу – на якій 92 роки тому проголосили об’єднання усіх українських земель під жовто-блакитні знамена. Звичайно з таким сценарієм ми не були згідні, але влаштовувати бійку із хлопцями в шкіряних курточках не мали наміру – бо розуміли, що це зараз прокрутять по всій Україні і покажуть як у Києві на історичній площі «святкували» День Соборності.

Сьогодні, у цей Великий для українців День, усі наші побратими зрозуміли, що в Україні і надалі іде політична гра – хто ж буде владою, а хто «опозицією». Для нас, молодих націонал-патріотів, таке відношення до рідної історії зі сторони «професійних політиків» є не припустимим.

Тому на Софіївській площі Головним Проводом ВГО «Ідея Нації» було вирішено взяти участь лише в спільній молитві(яку провадили усі церковні конфесії окрім УПЦ(МП). А коли на урочисту сцену вийдуть «політичні діячі» ми рушимо організованою колоною до Золотих Воріт, таким чином урочисто завершимо 92-річницю Акту Злуки.

Слава Україні! Героям Слава!

Змагатимеш до посилення сили, слави, багатства і простору Української Держави.

 

Учасники подій, відзначення 92-річниці Дня Соборності України

Вітаю з Днем Соборності України!

Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх динамічної самоідентифікації, становлення політичної нації.

Ідея соборності українських земель набула державного статусу, в наступні десятиліття залишалась інтегральним чинником і чи не єдиним неконтроверсійним положенням програмних цілей усіх течій національно-визвольного руху.

Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі, сприяв подоланню рудиментів федералізму в ментальності національної політичної еліти.

Об’єднання мало і практично-політичний аспект, адже обидві держави потребували концентрації збройних сил та взаємної допомоги для захисту своїх територій від іноземного військового втручання, яке на той час набуло форми агресії.

День Соборності — це нагадування про те, що сила нашої держави — в єдності українських земель. А поразка Української Народної Республіки нагадують сьогоднішньому українському суспільству про його роль у формуванні якісної і вольової політичної еліти, здатної гідно відповідати на геополітичні виклики, які стоять перед сучасною Україною.


Пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань.


Голова ВГО «Ідея Нації» Остап Стахів

ВГО «Ідея Нації» висловлює свій рішучий протест стосовно закриття Об’єднання українців Росії

Для нас, націонал-патріотів така відкрита зухвала поведінка Російської Федерації стосовно української діаспори не є дивною, адже українців за кордоном(і в Україні також) сьогоднішня влада не має бажання захищати. Це українськими владоможцями було відкрито продемонстровано під час нищення Бібліотеки української літератури у Москві та закриття Федеральної національно-культурної автономії Росії(ФНКА).

Тому ми висловлюємо свою підтримку Об’єднанню українців Росії, яка на ворожій території намагалася захищати права українців та українських громад.

ВГО «Ідея Нації» в черговий раз попереджає, що така безхребетна та блюзнірська поведінка найвищого керівництва країни може дуже болісно вдарити по міжнародному іміджу України. Адже захист прав і свобод своїх громадян є найвищою прерогативою держави.

Також ВГО «Ідея Нації» розцінює такі дії зі сторони РФ, як провокування українських національно-патріотичних сил робити погроми різним об’єднанням росіян на території України, а особливо в Криму, де діють зокрема і російські шовіністичні організації. Складається враження, що дії в Москві – це чітко спланована операція Кремлем і українськими васалами, щоб таким чином мати черговий привід зробити відкриту провокацію, як це вже було із підривом пам’ятнику Сталіну, що дало владі безпідставно арештовувати членів патріотичних організацій.

Тому на 31 січня 2011 року ВГО «Ідея Нації» закликає усі патріотичні політичні сили та громадські організації провести пікети консульств РФ на території України, щоб таким чином висловити свою думку стосовно переслідування українців та українських громад на території РФ.

Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі ТвоєїНації.

Голова ВГО «Ідея Нації» Остап Стахів

Вічна Вам пам’ять дорогі побратими…

Прийшовши у внутрішній дворик Меморіалу пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» де за півгодини мали розпочатися вшанування пам’яті українських студентів поминальною панахидою, я побачив переважно представників старшого покоління, що представляють Братство ОУН-УПА. Було ще чимало представників громадських організацій, але, що найголовніше — дуже мало представників зі студентського середовища. Прикро, що влада, яка заявляє на Львівщині про свій патріотизм, чомусь зовсім не приділяє уваги підростаючому поколінню. У мене склалось таке враження, ніби у владних мужів закралась думка, що ці всі патріотичні заходи робляться для того, щоб вони(влада) красномовно висловлювались перед журналістами та телеоператорами.

Поминальну панахиду відправив єпископ-помічник Львівської Архієпархії УГКЦ Венедикта (Алексійчука) та семінаристів Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. Пізніше відбулося покладання вінка до хреста Музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».

Але найбільше усіх вразив виступ Ольги Попадин, що була учасницею «Процесу 59-ти». Вона розповіла, як проходив процес слідства і як пізніше вже на судді молоді українські хлопці та дівчата мужньо та спокійно вели себе під час суду і вироку, що засудив 42 осіб до розстрілу і 15 до 10 років тюрми. Як прощалися молоді юнаки гаслом «Слава Україні» зі своїми побратимами, коли їх виводили і садили у «воронки» та везли на розстріл до «бригідки». І тоді кожен присутній відчув гордість за приналежность до української нації та розуміння жертовності сотні тисяч молодих патріотів націоналістів завдяки кому ми здобули Українську Державу у 1991 році.

Здобудеш Українську Державу, або згинеш в боротьбі за Неї.

Голова ВГО «Ідея Нації» Остап Стахів

День Соборності України. Роздуми

Тому сьогоднішня внутрішня окупація, що є своєрідним перехідним етапом до побудови Української Держави, яка буде українською не тільки за формою, але і за змістом, дозволяє собі висловлювання проти тих — хто вийде відзначати Акт Злуки.

Напевно, тоді у 1991 році, хто б міг подумати, що на 20-му році після здобуття України, головою МВС — буде спроба зірвати День Соборності, через залякування громадян кровопролиттям та арештами…

Але в першу чергу хотілось б нагадати(вихованому совком «человеку»), що сьогодні ХХІ ст. і молодь, котра вихована за часів Незалежності, такі провокаційні заяви зі сторони влади розцінює в першу чергу як чергову конвульсію перед відходом у небуття. Тому хочеться нагадати цим тимчасовим васалам Москви — «Що посієш — те пожнеш». Бо хто розпочав боротьбу проти свого народу — приречений на поразку!

22 січня 1919 року Україна розпочала шлях до Соборності!

22 січня 2011 року Україна розпочне шлях до очищення від внутрішньої окупації!

Пам’ятай про великі дні наших Визвольних Змагань.

Слава Україні! Героям Слава!

Слава Нації! Смерть Ворогам!

Голова ВГО «Ідея Нації» Остап Стахів